Проведені просвітницькі заняття для десятикласників гімназії №3

У жовтні-листопаді проведені просвітницькі заняття для десятикласників гімназії №3 у межах проєкту «Сприяння демократичним реформам в Україні: медіація як спосіб забезпечення права у відновному правосудді», що реалізується ВБО «Ініціатива заради життя» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Заняття з теми «Відновне правосуддя як інструмент забезпечення прав дитини» проводила юристка Валентина Ципляк. Розмова йшла про загальні права дитини, можливості їх захисту, обов’язки та відповідальність. Новою для підлітків була інформація про відновні підходи у вирішенні будь-яких конфліктів, у тому числі й про можливості застосування програм примирення (медіації) між правопорушником і потерпілим у випадку кримінальних справ (легкої та середньої тяжкості). Цікавою була інформація про життєві випадки роботи адвоката-медіатора щодо впровадження відновного правосуддя.

Гімназисти отримали інформаційні буклети Миколаївської школи медіації, інформаційні листівки щодо реквізитів установ і закладів, куди можна звернутися із питань захисту прав дитини, інформаційні матеріали територіального управління вторинної безоплатної правової допомоги про порядок звернення за захистом порушеного права.

Заняття проходили в рамках викладання предмету «Громадянська освіта» (учитель Маханьковська Людмила Йосипівна), та за ініціативи залучення гімназії до нового проєкту ЗДНВР Колесніченко Наталією Федорівною. 

Гімназія налаштована і надалі продовжувати співпрацю з фахівцями Миколаївської школи медіації, адже це допомагає навчати підлітків ненасильницьким стратегіям вирішення конфліктів.

Про ці події розміщено інформацію на сайті ВГО «Ініціатива заради життя» та у групі Миколаївської школи медіації у фейсбуці

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *