МОЗ затвердило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обовязковим

Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом від 04.10.2021 №2153, зареєстрованим в Мін’юсті 07.10.2021 за №1306/36928, затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19.

Згідно з наказом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. 

Працівники закладів освіти, які не щепляться проти COVID-19 упродовж цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Працівники освіти можуть щепитися від COVID-19 організовано або індивідуально у зручному для них пункті чи центрі вакцинації. 

Наказ набирає чинність через один місяць від дня його публікації. 

Нагадаємо, що освітяни, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації (наказ МОЗ від 16 вересня 2011 року № 595).

Джерело