Навчання для дітей з ООП може бути подовжено на два роки, – Міносвіти

Рішення щодо продовження тривалості навчання ухвалюватиме педагогічна рада.

Уряд ухвалив зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 р. № 585 “Про встановлення тривалості здобуття освіти у закладах загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами” і від 12 липня 2017 р. № 545 “Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр”.

Згідно з документами, діти з ООП мають можливість подовжити навчання у школі в разі потреби на два роки. Вони зможуть розпочинати здобуття початкової освіти з іншого віку, а тривалість освітнього процесу у початковій та базовій школі може бути подовжена з доповненням освітньої програми корекційно-розвитковим складником.

Потреба щодо подовження навчання буде визначатися командою психолого-педагогічного супроводу не пізніше ніж за пів року до завершення навчання та підтверджуватися інклюзивно-ресурсним центром, який в разі потреби буде проводити повторну комплексну оцінку розвитку дитини.

На підставі висновку про повторну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, виданого ІРЦ, та заяви батьків дитини, рішення про подовження тривалості навчання приймається педагогічною радою та вводиться в дію наказом керівника закладу освіти. 

Нагадуємо, освітні послуги надаються дітям з ООП школами в інклюзивних класах із застосуванням особистісно орієнтованих методів навчання та з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей.

Джерело: МОН

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *