МОН планує згодом зробити сертифікацію обов’язковою

Міністерство освіти і науки планує за наступні п’ять-шість років зробити сертифікацію вчителів обов’язковою. Про це сказала міністр освіти Ганна Новосад в інтерв’ю РБК-Україна, відповідаючи на запитання щодо залучення нових кадрів до професії вчителя і оплати їх праці.

За її словами, Україні необхідно рухатись у напрямку зміни системи оплати праці.

«Тому треба оптимізувати систему надбавок. І зробити так, щоб у вчителя був один великий оклад, а не малесенький оклад і три десятки надбавок, якими можна маніпулювати, тримаючи вчителів у невідомості щодо їх фінальної зарплати», – сказала міністр.

Вона повідомила, що на наступний рік Міністерство освіти розробляє механізми розвитку вчителів через неурядові, недержавні організації.

«Не секрет, що громадський сектор та приватний ринок часто швидші, мобільніші, якісніші. І ринок освітніх послуг також розвивається. Є багато громадських організацій освітніх, які надають послуги з професійного розвитку. Ми будемо давати вчителям можливість підвищувати свою кваліфікацію у них за державний кошт. Іншими словами, взявши ваучер на гарантоване підвищення кваліфікації, можна піти у недержавний заклад та прослухати курс», – сказала Ганна Новосад.

Також вона зауважила, що професійному росту вчителів може сприяти інструмент сертифікації.

«Нещодавно були оголошені перші результати пілотного проекту. Сертифікацію проходили 862 вчителі. Це добровільний інструмент, який перевіряв професійний рівень вчителів початкової школи. Ті 705 педагогів, що пройшли це професійне випробування, протягом трьох років будуть отримувати надбавку до зарплати у вигляді 20%. Зараз це пілотний інструмент. Цього року була квота всього 1000 місць. Ми хочемо за наступні п’ять-шість років зробити так, аби сертифікація стала обов’язковою», – підкреслила міністр освіти.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *