Олександр Сєнкевич дав доручення терміново провести перевірки масла і молока від «Миколаївмолпрому» в навчальних закладах Миколаєва

Нещодавно один із всеукраїнських телевізійних каналів знову дав привід говорити про якість молочних продуктів, які споживають українці. В сюжеті йшлося про раптові перевірки якості масла від деяких торгових марок. Серед них була названа і марка «Миколаївмолпром», яка розташована в Миколаївській області. І саме у маслі цієї марки – за твердженням журналістів-телевізійників – не було виявлено жодної краплі молока, 100 % відсутність жирів тваринного походження. Щоправда, йшлося про інші міста України. Миколаїв цього разу до скандалу не потрапив. Хоча серед споживачів продукції «Миколаївмолпрому» є  міські навчальні заклади.

Втім влада міста на появу резонансної інформації відреагувала миттєво. Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич дав доручення терміново провести перевірки масла і молока від зазначеного виробника в навчальних закладах Миколаєва. Підстави для цього були закладені і у договорі. Відповідно до умов п.4.7 Договору поставки  було зазначене наступне: «Покупець залишає за собою право у будь-який час відбирати зразки поставленого Товару для проведення досліджень на відповідність наданим документам щодо якості та безпеки в спеціальних акредитованих на це лабораторіях. У разі встановлення невідповідності Товару заданим параметрам Покупець залишає за собою право повернення товару Постачальнику та вимагати повернення коштів, сплачених за такий Товар, а також одностороннього розірвання цього Договору. Всі витрати пов’язані із проведенням лабораторних випробувань, експертних досліджень щодо якісних, технічних та безпечних показників здійснюються за рахунок Постачальника незалежно від результату проведеного дослідження». Підставою для такої експертизи може бути і інформація, оприлюднена в ЗМІ.  

Директор КВП по організації харчування у навчальних закладах Геннадій Козлов зазначив, що підприємство звернулося 21 січня з листом до виробника «Миколаївмолпром» із вимогою провести відбір проб для визначення показників якості та безпечності продукції. Відбір був зроблений членами комісії контролю якості, до якої входив і представник виробника, вже 22 січня. Протокол випробування №72/20 від 23.01.2020 р. від ДП «Миколаївський центр захисту прав споживачів» (атестат акредитації №2Н1442 від 06.10.2017 р., акредитоване Національним агентством з акредитації України на компетентність відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025 : 2006) стверджує: масло і молоко, взяте на дослідження в навчальних закладах міста, відповідає всім вимогам якості. Позиція влади у цьому питанні доволі жорстка: при виявленні порушень або відхилень від норм якості договори з постачальником мають бути розірвані в односторонньому порядку. З метою недопущення фальсифікату до харчоблоків шкіл і садочків тривають перевірки дитячих закладів. Управління освіти Миколаївської міської ради як замовник разом з КВП тримають ситуацію під контролем.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *