Школи мають знати про причини відсутності дитини

Протягом першого тижня нового навчального року у батьків школярів гостро постало питання: довідка від лікаря чи записка від батьків? Чи потрібна довідка від сімейного лікаря, якщо дитина не відвідувала заклад освіти протягом 1-3 днів? Яким нормативним документом врегульоване дане питання?

Законодавча база змінюється постійно та єдиним документом сьогодні є постанова Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684 «Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів».  Зокрема, у пункті 13 зазначено:

 «У разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин заклад освіти невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Причини відсутності учня на навчальних заняттях підтверджуються відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров’я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття) або учня (для повнолітніх учнів), що зберігаються в його особовій справі протягом поточного навчального року».

Таким чином, батьки зобов’язані повідомляти про причину відсутності дитини у закладі освіти (бажано не пізніше початку 1-го уроку, а надалі – надати документ, що підтверджує причину пропуску).

Шановні батьки!

Спеціалісти управління освіти щоденно здійснюють моніторинг причин відсутності учнів по кожному закладу окремо та надають інформацію обласному Штабу з ліквідації НС. Просимо з розумінням поставитися до ситуації, яка склалася у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. Цьогоріч питання відвідування учнями школи є надзвичайно важливим.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.