Батьки здобувачів освіти мають право обирати безпечну форму навчання для своїх дітей

Що ж, другий тиждень нового навчального року позаду. Вони виявилися по-особливому складними: нетрадиційне свято першого дзвоника, «жовта» зона для мешканців м.Миколаєва, ріст захворюваності в закладах освіти на COVID-19, перехід деяких класів шкіл на тимчасові заходи – дистанційне навчання.До управління освіти почали надходити численні звернення від батьківської громадськості. Які є форми навчання? Чи будуть вводити дистанційне навчання у закладах освіти? Коли закриють заклади освіти Миколаєва на карантин? Відповіді на ці запитання ви знайдете у статті.

Які є форми навчання?

Батьки школярів можуть скористатися всіма видами індивідуальної форми навчання – сімейною (домашньою) освітою, екстернатом або педагогічним патронажем. Вони передбачають гнучкіший спосіб навчання та дозволяють створити індивідуальну освітню траєкторію під потреби кожної окремої дитини. 

Хто може отримувати домашню освіту?

Навчатися за домашньою (сімейною) формою можуть учні, чиї батьки бажають і готові самостійно організовувати освітній процес в домашніх умовах. Батьки мають написати заяву керівнику закладу освіти щодо навчання дитини за сімейною формою.

Важливо, щоб дитина не відставала від однолітків, а її знання відповідали рівню Держстандарту. Для цього учні проходитимуть оцінювання 2 рази на рік, зокрема, складатимуть підсумковий контроль. У випадку поганих результатів педагогічна рада може:

  • рекомендувати батькам перевести дитину на інституційну форму (для учнів 1-4 класів);
  • своїм рішенням перевести учня на інституційну форму (для учнів 5-11 класів).

Хто може скористатися екстернатною формою навчання?

Для зарахування на екстернат учень має подати заяву та документ, що підтверджує підставу для переведення. Серед поважних причин – неможливість відвідувати заняття у школі чи скласти річне оцінювання. Екстернат, зокрема, орієнтований на учнів, які опанували  або можуть опанувати один чи декілька предметів, класів чи навіть рівнів освіти швидше своїх однолітків.

Для кого передбачений педагогічний патронаж?

Така форма передбачена для учнів, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу щодня, перебувають на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров’я або потребують навчання біля лікарняного ліжка.

Педагогічний патронаж передбачає індивідуальний супровід вчителя для конкретного учня. Водночас велика увага приділяється самостійному опрацюванню матеріалу дитиною. За такого навчання важливим є партнерство між учнем, вчителем та батьками, адже вони мають спільно визначити інтенсивність та результативність навчання.

Чи будуть вводити дистанційне навчання у закладах освіти?

Навчання у закладах освіти, які знаходяться у регіонах «жовтої» зони за рівнем епідемічної небезпеки через поширення COVID-19, відбуватиметься в звичайному режимі.

Зокрема, ті заклади освіти, чиї класи перейшли на самоізоляцію, організовують освітній процес з використанням дистанційних технологій навчання.

Коли закриють заклади освіти Миколаєва на карантин?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів  на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої  коронавірусом SARRS-CoV-2» в залежності від епідемічної ситуації в регіоні або адміністративно- територіальних одиницях встановлюється рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 («зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний»). Рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. При «зеленому», «жовтому», «помаранчевому» рівнях епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами загальної середньої освіти дозволено в звичайному режимі (лист МОН України №1/9-420 від 05.08.2020 «Щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році»). Наразі, у м.Миколаєві визначено  «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. Якщо ж школа опинилась у «червоній» зоні – заклади зачиняються, а школярі та педагоги працюють у дистанційному режимі.

Шановні батьки, учні, колеги! Наразі ми маємо всі набратися терпіння і сумлінно працювати у складній ситуації сьогодення. Ми маємо навчитися жити в нових умовах, дотримуватись правил безпеки і берегти своє здоров’я. Лише спільними зусиллями ми зможемо перемогти епідемію!

Будьте здорові! Гарних вихідних!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *