Хто відповідає за охорону закладів освіти: МОН надало роз’яснення

vseosvita.ua

Ключовий чинник безпечного перебування дітей у школах – обмеження входу сторонніх осіб.

Відповідальність за безпеку у закладах освіти лежить на їхніх керівниках і на місцевих органах влади, заявляють у Міністерстві освіти і науки. Про це повідомляє РБК-Україна.

Ключовий чинник безпечного перебування дітей у школах – обмеження входу туди сторонніх осіб. Оплата послуг охорони, встановлення відеокамер та пропускних систем. Протягом останніх років з ініціативи керівників шкіл та за згодою батьківської громадськості такі системи встановлені у багатьох міських закладах освіти, – зазначають у МОН.

Освітній омбудсмен Сергій #Горбачов вважає, що питань забезпечення безпеки шкіл в Україні є нерозв’язаним:

По-перше, необхідно більше уваги приділяти просвітницьким програмам з безпеки, а також кампаніям проти булінгу. Крім того, слід запровадити навчання правилам надання першої допомоги. Ці заходи не потребують додаткових фінансових коштів, але є питання більш серйозні – це фізичний захист приміщень освітніх установ. І тут є велика проблема, тому що це все вимагає коштів. А вони повинні виділятися, перш за все, з місцевих бюджетів.

Він зазначив, що через мізерні фінанси місцевих бюджетів деякі освітні установи почали активно залучати грошову допомогу від батьків учнів, але це часто незаконно.

Сергій Горбачов пояснив, що добровільні благодійні внески батьків можуть надходити тільки на офіційні спецрахунки шкіл. Але 90% українських загальноосвітніх навчальних закладів їх не мають.

Що ж стосується поліції, поки правоохоронці у пріоритетному порядку реагують на виклики «тривожних кнопок» зі шкіл, а ювенальні поліцейські проводять профілактичні уроки.

За кожною школою закріплено поліцейського, ми підписали відповідний меморандум з ювенальною поліцією, – заявив міністр освіти і науки Сергій #Шкарлет у коментарі для РБК-Україна.

Нагадаємо, що нещодавно у російському місті Казань сталася трагедія: 19-річний місцевий житель Ільназ Галявієв увірвався з вогнепальною зброєю у гімназію № 175, де раніше навчався, та застрелив 9 людей, ще два десятки постраждалих отримали поранення.

Наскільки столичні школи захищені від нападів та інших надзвичайних ситуацій читайте тут.

Журналіст:
Паламарчук Юлія Вікторівна