Для того, аби громадяни могли оперативно отримати консультацію, підтримку та допомогу в умовах карантину, коли існують обмеження в особистих прийомах, співробітники Управління превентивної діяльності ГУНП в Миколаївській області запустили у додатку Telegram чат-бот «Стоп насильству».
У зв’язку із запровадженням карантину люди змушені проводити більше часу разом. Цей час має бути використаний, у першу чергу, для зміцнення стосунків, адже так важливо єднатися та підтримувати один одного у цей складний період.
Проте, складна фінансова та житлова ситуація в умовах існуючих обмежень, тимчасова втрата окремими громадянами роботи або заробітку можуть викликати напруженість у стосунках, та, як результат, вчинення домашнього насильства.
Лише протягом двох тижнів карантину поліцейськими Миколаївської області складено 148 протоколів за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення домашнього насильства та винесено дев’ять термінових заборонних приписів.
Розпочато 11 кримінальних проваджень, пов’язаних з домашнім насильством, у тому числі вісім – за фактами нанесення легких тілесних ушкоджень (стаття 125 КК України) та два за фактами систематичного вчинення домашнього насильства (стаття 126-1 КК України). Задокументовано випадок умисного порушення вимог обмежувального припису (стаття 390-1 КК України).
- Поліція продовжує цілодобово реагування на такі правопорушення та завжди готова прийти на допомогу, адже домашньому насильству не місце в будь-які часи, а зараз – тим паче. Таке реагування здійснюється як спеціальною мобільною групою з реагування на факти домашнього насильства у Миколаєві, так і іншими нарядами поліції, – старший інспектор з особливих доручень Управління превентивної діяльності Олександр Козловець.
Органи влади та місцевого самоврядування з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 обмежили здійснення особистих прийомів громадян. Тому для підвищення поінформованості мешканців Миколаєва про проблему домашнього насильства, ознайомлення з повноваженнями органів та установ, які здійснюють заходи з його попередження, отримання контактів, онлайн-консультацій поліцейськими мобільної групи реагування на факти домашнього насильства за участю інших суб’єктів протидії домашньому насильству розроблено чат-бот «Стоп насильству» в месенджері Telegram, який доступний за посиланням: https://t.me/nonviolence_bot.
У разі, якщо ви стали свідком домашнього насильства або зазнали таких дій, обов’язково звертайтеся за допомогою до поліції за номером 102.
Управління превентивної діяльності
ГУНП в Миколаївській області