ПРООН запустила онлайн-курс зі сталого розвитку

«Основна мета цього курсу – ознайомити українців із Порядком денним у сфері сталого розвитку до 2030 року та підвищити обізнаність громадськості про важливість досягнення Глобальних цілей, не залишаючи нікого без уваги, широко залучаючи усе суспільство до створення кращого майбутнього для всіх та забезпечуючи дотримання прав людини», – каже Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева.

Матеріали курсу викладено з урахуванням підходу Стокгольмського центру вивчення проблем життєстійкості, згідно з яким економіка та суспільство розглядаються як невіддільні частини біосфери. У кожному з чотирьох навчальних модулів, представлених у форматі відеолекцій, наводяться коментарі експертів, практичні рекомендації, інформація про кращі практики реалізації ефективних проєктів на основі принципів сталого розвитку, а також пропонуються завдання для самостійної роботи.

Усі, хто успішно пройдуть фінальні тести, отримають сертифікати.

Курс було створено у рамках реалізації ініціативи ПРООН в Україні «Онлайн-освіта задля сталого розвитку» за фінансової підтримки Федерального уряду Німеччини, надану через Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ). Загалом у створенні курсу взяли участь понад 100 експертів і аналітиків, представників громадських об’єднань та науково-освітніх закладів.

«Беручи до уваги серйозність нинішніх викликів у світі, колективні зусилля на рівні уряду та громад є надзвичайно важливими, але індивідуальні кроки не менш важливі, – зазначила пані Ґерчева. – Нам потрібно змінювати світ, і всі ми маємо долучитися до цього процесу змін».

«У людей може виникнути закономірне питання: як саме вони особисто можуть діяти, щоб сприяти позитивним змінам? Запускаючи цей курс, ми якраз прагнемо мотивувати кожного громадянина підтримати сталий розвиток і пропонуємо практичні поради, як діяти далі».

Партнером курсу «Як діяти далі: громадським активістам про сталий розвиток» є громадська організація «Відкритий Університет Майдану» та платформа громадянської освіти ВУМ online.

Для довідки

25 вересня 2015 року в Нью-Йорку відбувся історичний саміт ООН. Його результатом стало ухвалення світовими лідерами Резолюції «Перетворення нашого світу: порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року». Цей документ фактично визначив нові орієнтири світового розвитку, які сприятимуть економічному зростанню, раціональному природокористуванню і вирішенню низки соціальних потреб. Ці орієнтири відображені у сімнадцяти Цілях сталого розвитку.

Україна також долучилась до глобального процесу. У вересні 2017 року було презентовано національну доповідь «Цілі сталого розвитку: Україна», а 30 вересня 2019 року Указом Президента «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року» сталий розвиток було визначено як єдино можливий шлях розвитку вітчизняної економіки та суспільних інститутів, що сприятиме зростанню рівня та якості життя громадян, додержанню конституційних прав і свобод людини.

Освіта.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *