Під час прямого ефіру до міського голови О. Сєнкевича було запитання щодо проходження медичного огляду для здобувачів освіти. З огляду на це запитання управлінням освіти зібрано інформацію з різних джерел.
Воєнний стан не впливає на порядок проходження обов’язкових медичних оглядів. Відтак, вони, як і в мирний час, проводяться відповідно до законів та підзаконних актів України, зокрема, Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (стаття 26). Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.
📌Медогляд для першокласників
Першачки мають обов’язково пройти медичний огляд перед школою. Перед вступом у перший клас потрібно відвідати таких лікарів та пройти такі аналізи:
🔸дитячий хірург;
🔸дитячий ортопед-травматолог;
🔸дитячий офтальмолог;
🔸стоматолог;
🔸інші спеціалісти за показаннями;
🔸аналіз крові на гемоглобін;
🔸інші аналізи за показаннями.
📌Медогляд для школярів 2-11 класів
Діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд один раз на рік, але не обов’язково робити це перед самим навчальним роком. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не утворювати черг.
📌Із 7 до 17 років вузьких спеціалістів та аналізи потрібно проходити лише за необхідністю. Потрібні консультації та аналізи для кожного віку підкаже педіатр чи сімейний лікар, який направляє на огляд. За результатами огляду лікар видає довідку № 086-1/о. У ній міститься висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, групу на фізкультурі.
Для того, щоби перед першим вересня не утворювалися скупчення людей біля кабінетів лікарів, МОЗ рекомендує проходити медогляд наприкінці серпня лише майбутнім «першачкам». Іншим школярам варто здійснювати такі огляди тоді, коли зручно, але обов’язково 1 раз на рік. Наприклад, можна запланувати візит до педіатра чи сімейного лікаря ближче до дати дня народження.
Схему періодичності обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів також можна знайти у наказі Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682.