Епідеміологічні заходи мають бути організовані в ігровій формі: МОЗ оновило правила роботи дитсадків

МОЗ розробило тимчасові рекомендації, як працюватимуть дитячі садочки під час адаптивного карантину, який подовжили до 1 листопада.

Про основні правила, рекомендації та заборони, які діятимуть у дитячому садочку, розповів під час брифінгу 29 серпня Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Так, перед початком зміни повинен бути обов’язковий температурний скринінг всіх працівників закладу. Вихователі зранку забирають дітей у батьків на території закладу, але за межами будівлі, аби батьки в неї не входили. На території закладу має бути організоване місце для обробки рук спиртовими антисептиками.

Антисептики мають бути на вході у заклад, а обробка рук повинна відбуватися виключно під контролем працівників дитсадочку. Всі протиепідемічні заходи мають бути організовані в ігровій формі, – підкреслив Максим Степанов.

ЩО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ В ДИТЯЧИХ САДОЧКАХ?

  • використання багаторазових тканинних рушників;
  • м’яких іграшок;
  • килимів з довгим ворсом;
  • заходити в середину приміщення у вуличному взутті;
  • проведення масових заходів та батьківських зборів.
Ми рекомендуємо розробити графік прогулянок та занять. Аби діти перебували у закладі в різний час і якомога менше між собою контактували. Групи дітей не повинні змішуватися. Варто обмежити заняття та вправи, під час яких діти контактують між собою та не використовувати додатковий інвентар. За можливості, переглянути свій план занять, аби у дітей було менше контактів, – зазначив очільник Міністерства охорони здоров’я.

Він додав, що працівники повинні регулярно мити руки рідким милом або обробляти їх антисептиками не рідше, ніж один раз на дві години після відвідування громадських місць.

В дитячих садочках треба проводити дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж через дві години та відразу після завершення заняття. Необхідно провітрювати приміщення не менше 15 хвилин перед відкриттям закладу та почергово провітрювати кімнати протягом дня.

Якщо ми не хочемо чути про повідомлення, що в нас в дитячому садочку захворіли всі діти, і що садок пішов на самоізоляцію, дуже важливо дотримуватися правил та рекомендацій, які дає Міністерство охорони здоров’я, – підсумував Степанов.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.