Наразі в Україні переробляється лише 5% усіх відходів. Цьому є дві причини: відсутня необхідна інфраструктура і культура сортування відходів у населення. Згідно з соціологічним дослідженням «Молодь України 2018», проведеним GfK Ukraine, лише 1,3% молоді хоча б інколи беруть участь у громадських ініціативах.
Щоб залучити якомога більше учнів до вирішення екологічних питань, команди українських шкіл запросили взяти участь у проєкті Zero Waste School від Klitschko Foundation. У процесі учасники поглиблять знання про екодружній спосіб життя і навчаться управлінню проєктами та ефективній комунікації.
Програма складається з кількох етапів:
- під час тренінгу «Active Citizens» команди навчаться взаємодіяти всередині місцевих громад, вести перемовини та домовлятися, опанують шляхи вирішення складних ситуацій та методи комунікацій;
- дізнаються про сортування та екодружній спосіб життя;
- пройдуть практичний семінар із управління проєктами, складуть план реалізації власного проєкту, навчаться прогнозувати ризики, комунікувати зі зацікавленими сторонами та ЗМІ;
- дізнаються, як залучати фінансування для розвитку громад;
- познайомляться з відомими громадськими активістами, які розкажуть, як долати перешкоди, що траплятимуться на шляху.
- Також на учасників чекають зустрічі з лідерами думок зі сфери екології, які поділяться професійним досвідом.
Умови відбору
До участі запрошуються освітні заклади, де навчається мінімум 200 учнів. Заклад освіти формує команду, яка складається з директора школи, одного вчителя та 2-х школярів (1 дівчина і 1 хлопець 9-10 класів). Директор активно взаємодіє та підтримує учнів у їхньому напрямку змінити або вирішити проблему, а вчитель заохочує їх до активної громадської діяльності.
Переможців конкурсу оберуть за наступними критеріями:
- повнота відповідей у системі my.klitschkofoundation.org та наявність відео;
- чітка мотивація школи реалізовувати зміни у місцевій громаді та впливати на її життя;
- сформована команда та її вмотивованість реалізувати проєкт;
- відповідність команди до вимог проєкту.
Учасники попередніх наборів «Zero Waste School» не можуть брати участь у проєкті.
Обов’язковою умовою участі є проведення локального проєкту “Zero Waste Day” у своєму селі чи місті. Під час його реалізації випускники застосовують отримані знання та навички на практиці. У такий спосіб жителі регіонів мають можливість долучитися до неформальної освіти.
Що необхідно зробити?
До 21 лютого зареєструватись на my.klitschkofoundation.org.
А також:
- заповнити свій профіль у системі;
- обрати проєкт Zero Waste School;
- дати відповідь на усі питання анкети;
- зняти відеопрезентацію своєї команди з усіма її членами до 1 хвилини з будь-якого пристрою (телефону/вебкамери/фотоапарата), надайте посилання на нього з YouTube;
- прослідкувати, щоб відеовізитівка не була у відкритому доступі, а переглянути її можна було тільки за посиланням.
Перед тим, як завантажувати відео, потрібно змінити налаштування «Відкритий доступ» на «Доступ за посиланням».
Фінал
75 шкіл-переможниць отримають email-лист. Програма проєкту передбачає три заїзди. Кожна школа дізнається дату свого заїзду через email-розсилку.
З особливостями сортування відходів ви можете ознайомитися тут:
Джерело: https://vse.ee/brn
На “Всеосвіті” триває екоакція “Геть поліетилен! Дайош екосумки!”. Це чудова можливість не лише відмовитись від пластикових пакетів, але й самостійно пошити чудову сумку з оригінальним дизайном.
Вибір переможця:
3 учасники, які наберуть найбільшу кількість вподобань, отримають фірмові подарунки від «Всеосвіти». Не забувайте та додатково діліться вашими світлинами у соціальних мережах з хештегом #дайошекосумки
Екоакція триває до 24 травня 2020 року!
Наша команда підготувала для вас рекомендації з пошиття та варіанти оздоблення екоторбинок. Про це ви можете дізнатись на сторінці екоакції, і, відповідно, завантажити викрійку.
Взяти участь: https://vseosvita.ua/olympiad/s18
Дивовижна гра-тренажер від “Всеосвіти” Сортувати – це просто допоможе дітлахам правильно орієнтуватись у сортуванні сміття та сприятиме усвідомленню того, що чистота нашого довкілля – це надзвичайно важлива річ.
Гра містить два варінти (для малюків та звичайний) і є абсолютно безкоштовною.
Вчіться правильному сортуванню із задоволенням!