Global Teacher Prize Ukraine 2020

Учора одразу двоє українців увійшли до ТОП-50 найкращих вчителів світу. Сьогодні, 20 березня, оголошено старт прийому заявок на Global Teacher Prize Ukraine 2020 — найпрестижнішу національну вчительську премію. Переможця оголосять у Міжнародний день вчителя 3 жовтня 2020 року та винагородять премією у 250 000 гривень.

Українських вчителів Наталю Гладких та Олександра Жука обрали до ТОП-50 світу з-поміж 36 000 інших учасників. Наталя та Олександр  — фіналістка 2017 та переможець 2018 року національної премії Global Teacher Prize Ukraine, яку громадська спілка “Освіторія” привезла до України, щоб відзначити роль українських педагогів.

“Ми щасливі, що українських вчителів цінують у всьому світі та переконані, що серед українського вчительства багато справжніх новаторів та змінотворців” — говорить голова “Освіторії” та засновниця української премії Зоя Литвин. — Щоб віднайти їх, сьогодні ми оголошуємо про старт сезону 2020 найпрестижнішої національної вчительської премії Global Teacher Prize Ukraine та закликаємо усіх учителів брати у ньому участь. Вчителі — важливі, вони — ключ до змін у суспільстві!”

В умовах вимушеної ізоляції цінність спілкування та підтримки зростає. Нагороджені вчителі щодня працюють з дітьми, які звикли до обмежень.

Наталя Гладких — спеціальний педагог із Києва, яка понад 9 років навчає дітей з інвалідністю. Розуміння, що в шкільній системі немає місця дітям із комплексними порушеннями, надихнуло її з однодумцями заснувати пілотний проєкт школи, у якому навчаються 35 підлітків, та інклюзивний “Космотабір” для сотень дітей від 2 до 16 років.

“В Україні понад 165 тисяч дітей з особливими освітніми потребами, і лише 7% з них мають змогу навчатися у школі. Тисячі дітей перебувають на “вічному карантині” — вчаться вдома або взагалі не вчаться. Вони не спілкуються з однолітками, не мають друзів. Так не має бути. Моя місія — забезпечити цим дітям гідне дитинство та гідне майбутнє. Я вірю, що зміни починаються з кожного. Головне — не боятися і зробити перший крок!” — говорить Наталя Гладких.

Олександр Жук — вчитель інформатики із Запоріжжя. Він вивчив жестову мову, щоб ділитися з дітьми з порушеннями слуху тонкощами IT та створює з учнями роботів і сонячні панелі. У 2018 році він став найкращим вчителем України за версією Global Teacher Prize Ukraine, увійшов до Топ 30 до 30 років, а у 2019 його відзначили серед 10 новаторів, які змінюють Україну та світ.

“Вчителі є важливими, вчителі мають бути почутими. Премія змінила моє життя, і я хочу щоб більше вчителів наважились на зміни. Ми можемо змінювати нашу освіту і наше майбутнє тут і зараз!” — говорить Олександр Жук. 

В Україні діє 16 176 закладів середньої освіти, у яких працює 441 тисяча педагогів. Наразі 3,9 мільйона учнів перебувають на карантині. Коли діти перейшли на домашнє навчання, уся країна відчула, наскільки важливі вчителі. Проте українські педагоги заслуговують на визнання не лише в умовах карантину — і премія Global Teacher Prize Ukraine покликана відзначити їх внесок у життя суспільства.

За три роки у Global Teacher Prize Ukraine взяли участь 5 486 українських вчителів. З року в рік число заявок зростає — з 632 у 2017 році до майже 3000 у 2019. З фіналістами премії зустрічається Президент України, а переможець 2017 року Паул Пшенічка виступив у Верховній Раді та став першим вчителем, хто потрапив до рейтингу 100 найвпливовіших українців.

Переможця української премії оголосять у Міжнародний день вчителя 3 жовтня 2020 року та винагородять премією у 250 000 гривень.

 “Поки країна призвичаюється жити у новій для нас усіх реальності, прошу батьків, школярів – не забудьте про своїх вчителів. Педагоги потребують уваги та  підтримки. Переконана, серед ваших наставників є найкращі у світі вчителі. І вони заслуговують на вашу відзнаку. Зараз педагоги активно ведуть дистанційні уроки, розробляють навчальні плани і їм, як завжди, ніколи подумати про себе. Номінуйте своїх вчителів. Педагоги, відкиньте зайву скромність – номінуйтеся! Пандемія коротша за життя! Життя переможе!” – закликала Наталія Мосейчук, телеведуча каналу 1+1, куратор освітньої премії Global Teacher Prize Ukraine.

Заповнити анкету на участь або номінувати вчителя можна на офіційному сайті премії globalteacherprize.org.ua до 1 серпня 2020 року.

 Премію підтримують Microsoft, агроіндустріальний холдинг МХП,  Zagoriy Foundation та Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Компанія «Делойт» в Україні виступає партнером премії та забезпечує прозорість процесу голосування.

  Інформаційна довідка:

Global Teacher Prize — це світова щорічна «Нобелівська премія» для вчителів, започаткована мільярдером Санні Варкі у 2014 році,  щоб підкреслити важливість педагогів.

Національну премію Global Teacher Prize Ukraine ініціювала громадська спілка «Освіторія» у 2017 році, з метою відзначити внесок українських вчителів у суспільство та підняти престиж професії педагога. Переможець отримує 250 тисяч гривень, рік навчання та поїздку на Global Education and Skills Forum.

Громадська Спілка «Освіторія» — це неприбуткова громадська спілка, яка розвиває освіту в Україні, створює інноваційні школи й програми, навчає вчителів та освітніх управлінців, видає сучасне освітнє медіа та надає доступ до якісної освіти малозабезпеченим дітям. Засновник Global Teacher Prize Ukraine.

Контактна особа: Жанна Дуфіна, +380632619077, [email protected].

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *