Вишивання моє, вишивання…
Чорний – сум, а червоний – кохання.
Синій – небо, зелений – буття.
Вишиванка – це наше життя!
День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати українців. Це свято національної свідомості, патріотизму, краси та дружби.
В міській станції юних натуралістів напередодні Дня вишиванки вихованці закладу переглянули документальний фільм «Спадок нації»( про вишиті сорочки).
Завідувач музеєм побуту українського народу Шевченко О.А. разом з вихованцями гуртків провела захід «Вишиванка – дзеркало народної душі». Завдяки цьому заходу діти поглибили знання про вишиванку , як вид мистецтва, про значення вишиванки у житті українців.
Музейний захід показав, що вихованці відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.
Для гуртківців старшого шкільного віку провели історичну вікторину:
- Коли з’явилися вишиванки?(Точних данних немає, але археологічні розкопки свідчать, що мистецтво вишивання відоме в Україні ще з часів енеоліту).
- Які ви знаєте традиційні способи вишивання сорочок? (Мережка, хрестик, вирізування, заволоч, низь, лиштва, кольоровий шовк).
- Які мотиви орнаменту використовувалися найчастіше? (рослинні, геометричні, зооморфні).
- Який письменник став законодавцем моди та почав носити вишиванку зі звичайним піджаком? (Іван Франко).
- Коли науковці України вперше почали займатися вивченням національного одягу?(Після того, як у 1876 відома письменниця Олена Пчілка видала альбом вишиванок).
- Коли почався перший модний бум на вишиванки у радянській Україні? (У 1920–1930-х роках).
- Коли відбулася перша вишиванкова хода? (У 2008 році).
- Які всесвітньо відомі дизайнери використовують фрагменти української вишивки під час створення одягу?(Gucci, Valentino, Dolce&Gabbana, Джон Гальяно та Жан-Поль Готьє).
Свято вишиванки покликане берегти споконвічні народні традиції і тому кожний громадянин України повинен підтримувати цю чудову традицію!