ГАННА НОВОСАД: ПРОФТЕХИ ОТРИМАЮТЬ СУЧАСНЕ ОБЛАДНАННЯ ЗА ПРОЗОРИМ КОНКУРСОМ – ПОДАТИ ПРОЄКТ МОЖНА ДО 12 БЕРЕЗНЯ

Заклади профосвіти вже можуть подавати заявки на конкурс для створення навчально-практичних центрів. Між тими, що пройдуть відбір, розподілять 259 млн, які Уряд спрямував на облаштування центрів у 2020 році. Лист із роз’ясненням процедури конкурсу, формою заявки та контактами вже розісланий місцевим управлінням освіти.

“Ми вперше отримали від Уряду таку серйозну підтримку на навчально-практичні центри та хочемо витратити ці кошти ефективно. Саме тому їх отримають тільки ті заклади, які навчають щонайменше 400 учнів, мають цілісне бачення, як використати ресурси центру з максимальною користю і покращити у такий спосіб рівень підготовки. Зараз керівники закладів та місцева влада можуть доопрацьовувати свої проєктні заявки та подаватися на прозорий конкурс. Це реальна можливість покращити якість освіти у найбільш потужних та спроможних закладах”,  –  зазначила Міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

Податися на конкурс можна впродовж місяця – до 12 березня 2020 року – надіславши пакет документів за адресою: 01601, місто Київ, бульвар Шевченка, 16 (директорат професійної освіти). Далі ще місяць конкурсна комісія, яку очолить профільний заступник Міністра Петро Коржевський, вивчатиме подані заявки і відбиратиме переможців. Докладний перелік інформації, яку має містити заявка, є за посиланням.

Запитання щодо умов участі у конкурсі можна поставити до державного експерта директорату профосвіти МОН Сергія Коваленка за телефоном: (044) 287-82-74 або на електронну пошту [email protected]

Податися можуть всі заклади профосвіти, незалежно від того, чи є вже в закладі навчально-практичний центр, чи ні.

Закупівля обладнання відбуватиметься на умовах співфінансування:

  • не більш ніж 70% коштів оплачується за рахунок субвенції, а не менш як 30% за кошти місцевих бюджетів;
  • не більш ніж 20% від загального розміру субвенції можна використати на капітальний ремонт.

Важливо, що цього року МОН не обмежує заклади переліком професій, за якими можна відкрити навчально-практичний центр. Вони разом з місцевою владою можуть самостійно визначити, яких фахівців бракує регіональному ринку праці і відкрити центр за цією професією.

Нагадаємо, що 16 профтехів змінили формат навчання та створили сучасні освітні програми для 10 професій за результатами 5-річного проєкту з Естонією.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *