Понад 100 тисяч вступників зараховано до закладів профосвіти: які регіони отримали найбільше заяв на навчання

МОН оприлюднило результати вступної кампанії 2020.

У 2020 році 106 402 вступники обрали для навчання заклади професійно-технічної освіти. З них за регіональним замовленням зараховано 95 930 осіб, а за держзамовленням, зокрема за професіями загальнодержавного значення, розпочали навчання 10 472 особи. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук сьогодні, 10 листопада 2020 року, під час онлайн-презентації результатів вступної кампанії.

Торік до закладів профтехосвіти було зараховано 104 384 вступники. З них 92 503 місця регіонального замовлення. Беручи до уваги загальну кількість вступників, бачимо, що у 2020 році набір за регіональним замовленням збільшився на 6% і це є позитивним маркером. Водночас ми спостерігаємо, що навіть ця кількість набору не відповідає реальній потребі ринку праці. Недостатня увага до професійної освіти, робітничих професій – проблема, яка матиме широкі наслідки не тільки для розвитку конкретного регіону, а й для економіки усієї країни. Нам потрібно реальними справами завоювати довіру батьків та вчителів до системи профтехосвіти, показати їм ті позитивні зміни, які вже зараз відбуваються на місцях. Адже саме ці люди дуже часто мають ключовий вплив на молоду людину, яка має природний хист до такої роботи, – зазначив Ігор Гарбарук.

До ТОП-5 регіонів, які отримали найбільше заяв на навчання за регіональним замовленням, увійшли:

  • Дніпропетровська область – 9080 учнів (97% від запланованого обсягу);
  • Львівська область – 7451 (83%);
  • Харківська область – 5357 (97%);
  • Одеська область – 4854 (100%);
  • Запорізька область – 4824 (98%).

ТОП-5 регіонів, які отримали найбільше заяв на навчання за державним замовленням, зокрема для підготовки за професіями загальнодержавного значення (МОН):

  • Дніпропетровська область – 1251 учень (93% від запланованого обсягу);
  • Харківська область – 947 (94%);
  • Запорізька область – 750 (97%);
  • Львівська область – 732 (84%);
  • Донецька область – 711 (75%).

Цього року вступна кампанія проходила за оновленими Правилами прийому. Найбільше змін припало на роботу приймальних комісій: за ними закріпили функцію консультування щодо вибору професії, умов навчання та перспектив працевлаштування після випуску. За результатами профорієнтаційних заходів найбільш популярними серед вступників традиційно стали професії сфери послуг – водій автотранспортних засобів, кухар, електрогазозварник, кондитер та перукар.

Хочу подякувати кожному, хто доклав зусиль до реалізації вступної кампанії у цих непростих умовах. Заклади показали високий рівень організованості і змогли самостійно налагодити процес прийому заяв, вступних випробувань в умовах карантину. Серед таких кейсів – збір заяв для вступу в електронній формі через гугл-опитування. Також ми маємо заклад, який створив 3D-тур для огляду матеріально-технічної бази, оскільки вони не могли проводити Дні відкритих дверей. Вже зараз на сайті МОН можна ознайомитися із успішними кейсами профтехів, які стосуються не лише вступної кампанії. Вже найближчим часом розділ поповниться новими кейсами, де буде більше історій успіху закладів, – додав Ігор Гарбарук.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *