МОН та Міжнародна організація праці розробляють 4 онлайн-курси для навчання робітничих професій – їх розмістять у відкритому доступі до кінця року

До кінця року заклади профосвіти отримають 4 онлайн-курси для навчання учнів найбільш популярних професій. Крім того, МОН готує окремий посібник з організації змішаного навчання для викладачів профтехів. Він має дати їм більше ідей щодо того, як пояснювати матеріал, перевіряти домашні завдання та, що дуже важливо у профосвіті, викладати практичну частину. Про це розповіла генеральна директорка директорату профосвіти МОН Ірина Шумік сьогодні, 10 березня 2021 року, під час відрядження до м. Тернопіль.Отже, йдеться про розроблення курсів за такими професіями:

  • “Кухар”;
  • “Кравець”;
  • “Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування”;
  • “Майстер з діагностики та налагодження електроустаткування автомобілів”.

Розроблення курсів відбувається за підтримки Міжнародної організації праці. Вже зараз експерти готують структуру курсів, теми, типи завдань для оцінювання та інше. Планується, що курси будуть побудовані за модульним підходом. Тобто якщо учень захоче повторити тему або повернутися до конкретного завдання, він зможе швидко знайти його у відповідному блоці.

“Ми намагаємось залучити якомога більше партнерів до розроблення онлайн-матеріалів. Адже є чітка тенденція в переході навчання до онлайн-формату, і тут потрібно забезпечувати учнів якісним контентом. Окрім цього, важливою перевагою професійної освіти є її гнучкість та швидка реакція на запити ринку праці. Тож якщо доросла людина захоче змінити фах або підвищити кваліфікацію за робочою професією, ці онлайн-курси стануть їй у пригоді”, – зазначила Ірина Шумік.

У межах відрядження вона також відвідала кілька закладів регіону, оглянула новостворений навчально-практичний центр на базі Бучацького професійно-технічного училища та зустрілася з місцевими управлінцями.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *