У Миколаєві продовжують встановлювати меморіальні дошки загиблим воїнам АТО

У Миколаєві продовжують встановлювати меморіальні дошки Героям, які віддали свої життя за незалежність та територіальну цілісність України.

11 жовтня одразу в трьох навчальних закладах міста відбулися урочисті церемонії відкриття, у яких узяли участь вихованці та педагогічні колективи шкіл, рідні та близькі загиблих, військовослужбовці, представники міської влади.

У школі № 35 вшанували пам’ять старшого лейтенанта Гліба Григораша, який загинув у жовтні 2014-го року під час виконання бойового завдання поблизу села Біла Кам’янка Донецької області. Посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

На церемонії відкриття були присутні дружина та дві доньки бійця, представник Державної служби України в справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Миколаївській області Павло Саєнко, заступник міського голови Юрій Степанець, військовослужбовці.

Гліб Григораш став до лав Збройних Сил України в травні 2014-го. Добровольцем прийшов до 19 батальйону територіальної оборони та був призначений заступником командира роти з озброєння та техніки.

— Ми пишаємось тим, що Гліб Миколайович Григораш навчався в нашій школі, — зазначив директор закладу Андрій Апостолов. — Він ніколи не скаржився на долю. Нащадок матвіївських козаків, сильний духом, здатний на самопожертву заради інших.

Пам’ять Героя вшанували хвилиною мовчання.

Цієї ж п’ятниці на подвір’ї школи № 15 урочистий захід із нагоди вшанування пам’яті загиблого бійця відкрила директор закладу Оксана Копійка.

— До останнього подиху захищав рідну країну наш випускник Валентин Заграничний. Загинув під час виконання бойового завдання поблизу села Многопілля Донецької області. Ми не можемо повернути час, та можемо зберегти пам’ять про людину, — сказала Оксана Копійка. — Герої не вмирають!

Валентин Анатолійович Заграничний — капітан 2 рангу, заступник командира загону спеціального призначення з повітрянодесантної підготовки, водолазний спеціаліст. Служив у 73 морському центрі спеціального призначення, був одним із найкращих офіцерів повітрянодесантної служби.

Жорстоко вбитий під час виконання бойового завдання. Вдома Героя завжди чекатимуть батьки, дружина та маленький син. За мужність та патріотизм нагороджений орденом 3 ступеня посмертно.

Віддати шану товаришу по службі прибули Олег Деркач, заступник командира другого загону 73 морського центру спеціального призначення, Аркадій Тахтай, головний корабельний старшина центру спеціального призначення.

До присутніх звернувся Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

— Мені важко дібрати слова. Не хотілося би взагалі, щоби ми збиралися з таких приводів у Миколаєві та в Україні. Ми домовилися, що меморіальні дошки Героям будемо встановлювати саме зараз, аби всі пам’ятали — на сході нашої держави йде війна, гинуть найкращі. Ця дошка стане нагадуванням, що любов до України — не просто слова. Пам’ятайте про це, заходячи щодня до школи.

Пам’ять ще двох бійців увічнили сьогодні в школі № 24 в Матвіївці:

— Володимира Святославовича Дзундзи, який із 2015 року брав участь в антитерористичній операції на сході України, а 22 травня 2016 року загинув під час виконання бойового завдання в районі селища міського типу Станиця Луганська Луганської області;

— Олександра Сергійовича Кузьменка, який загинув 19 листопада 2017 року, поблизу селища Кам’янка Ясинуватського району, Донецької області. Указом Президента України «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку» нагороджений медаллю «За військову службу Україні» (посмертно). 

Відділ інформаційного забезпечення

департаменту міського голови

 

Школа №35

 

 

 Школа №15

 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *