Розширено перелік категорій дітей з інвалідністю, які зможуть отримати реабілітаційні послуги коштом держбюджету

До постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» ( далі – Порядок) внесено зміни, якими передбачено здійснення направлення на реабілітацію дітей з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями, тобто це дозволить охопити більш ширшу аудиторію дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами.

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління соціального захисту населення:

  • заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи разом з копіями: паспорта громадянина України та свідоцтва про народження або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
  • індивідуальну програму реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
  • виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма №027/0);
  • паспорта громадянина України законного представника дитини з інвалідністю.

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до ІПР, у якій зазначається обсяг та строки їх проведення.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження І та ІІ ступеня – 16 тис. гривень, ІІІ ступеня – 25 тис. грн.

Крім цього, на сьогодні діти з інвалідністю (усіх нозологічних форм захворювання) також можуть бути забезпечені реабілітаційними послугами відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80 зі змінами. Даний Порядок визначає механізм надання особам з інвалідністю та/або дітям з інвалідністю, та/або дітям віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою попередження інвалідності), послуг із комплексної реабілітації (абілітації) в реабілітаційних установах комунальної та державної форми власності.

Перелік закладів охорони здоров’я, реабілітаційних установ, які здійснюють заходи із реабілітації дітей з інвалідністю, розміщений на веб-сайті Мінсоцполітики (www.msp.gov.) у розділі «Інвалідність» – «Реабілітація дітей з інвалідністю», можливий для ознайомлення законних представників дітей з метою обрання із зазначеного списку закладу, до якого вони можуть звернутися з питань забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними заходами згідно з індивідуальними програмами реабілітації та особисто записатися на курс реабілітації.

  За повною інформацією звертатись до:

-Управління соціальних виплат і компенсацій Центрального району

вул. Декабристів, 25. телефон 47-59-29

– Управління соціальних виплат і компенсацій Корабельного району

вул. Новобудівна, 1. телефон 60-08-78

– Управління соціальних виплат і компенсацій Заводського району

вул. Мореходна, 9. телефон 34-61-59

– Управління соціальних виплат і компенсацій Інгульського району

вул. Миколаївська, 26. телефон 58-61-22

 

Департамент праці та соціального
захисту населення Миколаївської міської ради

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *