Ганна Личко: у Миколаєві вакциновано 72% педпрацівників шкіл, дитсадків та закладів позашкільної освіти

Через погіршення епідемічної ситуації з 23 вересня на всій території України посилено карантинні обмеження. Про те, як працюватимуть міські заклади освіти в «жовтій» зоні, розповіли під час брифінгу першого віцемера Віталія Лукова, начальника управління освіти Ганни Личко, заступника начальника управління охорони здоров’я Віктора Фаюка.  

Ганна Личко повідомила, що вчора Кабінет Міністрів України вніс зміни до своєї постанови щодо відвідування закладів освіти у різних зонах епідемічної небезпеки.

– Незалежно від відсотка вакцинованих педагогічних працівників у «жовтій» зоні дозволено всім здобувачам відвідувати заклади дошкільної освіти, початкові класи всіх шкіл, а також спеціальних шкіл. Тому на сьогоднішній день у місті Миколаєві працюють заклади дошкільної освіти, початкові класи усіх шкіл, – сказала Ганна Личко.

Крім того, в «жовтій» зоні учням 5-11 класів дозволено відвідувати   школи за умови наявності не менше  80% вакцинованих педагогічних працівників.   

– У нас таких 43 школи. Немає 80 % вакцинованих педпрацівників у 22 школах. Це школи № 1, 10, 12, 20, 23, 24, 27, 30, 34, 35, 40, 44, 48, 51, 53, 56, 61, 64, гімназії № 2, 4, 41, економічний ліцей № 2, – розповіла начальник управління освіти. – Також в Миколаєві працюють школи, де немає 80% вакцинованих працівників, однак  там є виключно початкові класи. Це школи № 59, 65 та спеціальна школа для дітей з порушеннями зору.

Вона також відзначила, що з семи закладів позашкільної освіти, в шести вже вакциновано 80% співробітників. Тому вони не перейшли на дистанційне навчання.

– Якщо казати про загальний показник вакцинованих працівників закладів освіти, то по місту Миколаєву він становить 72%. Так, вже вакциновано 73%  працівників закладів середньої загальної освіти,  71% працівників закладів дошкільної освіти та  78% працівників закладів позашкільної освіти – зазначила Ганна Личко.

Що стосується закладів професійної технічної освіти, то наразі в Миколаєві лише один з них має право функціонувати в звичайному режимі. Це професійний ліцей будівництва та сфери послуг. Інші переведено на дистанційну форму навчання.

 Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови