На відміну від Британії, яка цьогоріч відмінила вступні іспити, Україна не може їх скасувати. Про це повідомляє ZN.UA.
За словами заступниці директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяни Вакуленко, британська модель освіти абсолютно відрізняється від української.
Вона підкреслила, що якщо дозволити вступ тільки за шкільним атестатом, то до вишу надійдуть абітурієнти, які краще підготовлені.
Тому оцінювання, яке пропонувалося вчителями протягом навчання, не може бути критерієм вступу, воно поставить випускників в нерівні умови, а заручниками цієї ситуації стануть учні з кращих шкіл, — додала Тетяна.
Вона підкреслила, що крім випускних іспитів у формі ЗНО та ДПА в українській середній освіті немає єдиного інструменту підсумкового оцінювання з адекватними процедурами.
Єдиний інструмент — це завдання, які розробляються централізовано, а не самою школою, пояснила Вакуленко.
У той самий час у Британії є система іспитів, в яких використовуються завдання, розроблені централізовано, а не кожним закладом освіти.
Такі іспити є обов’язковими на кожному ключовому етапі шкільного навчання. Крім того, перед вступом до університету, британські учні навчаються за спеціальними програмами.
За словами заступниці УЦОЯО в Україні подібний підхід можна буде використовувати, коли повноцінно запрацює стратегія освітніх оцінювань до 2030 року, тобто при оптимістичному сценарії у 2027 році.
Тетяна Вакуленко зазначила, що Міністерство освіти та науки спільно з УЦОЯО працюють над адаптацією окремих складових процедури проведення ЗНО при ситуації, яка набула чималого галасу, тобто при спалаху коронавірусу.
Одне ми можемо і повинні гарантувати — ЗНО-2020 відбудеться!— заявила Вакуленко.
Джерело: https://vse.ee/cpd