На серпневій конференції МОНу головний санітарний лікар розповів про обмеження у всіх зонах.
Про навчання в “червоній зоні”, прозорі щитки для вчителів у “помаранчевій зоні” та про бесіди з дітьми й батьками щодо симптом коронавірусної хвороби розповів Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко на серпневій конференції у МОН.
Зокрема він заявив, що у “червоній зоні” буде запроваджено онлайн навчання, адже відвідування освітніх закладів, у чому числі й дошкільних, буде заборонено.
Також, під час конференції, головний санітарний лікар закликав вчителів провести бесіди з дітьми та їх батьків щодо захворювань на коронавірусну хворобу.
Щодо маскового режиму, він додав, що на сьогодні проведено багато дискусій з освітянами щодо проведення уроків у масках і в МОЗ змінять норму, де буде дозволено проводити уроки без захисних масок. Але в “помаранчевій зоні” все ж таки рекомендується проведення уроків у захисних щитках.
Наостанок Міністр охорони здоров’я пояснив, що надання регіонам “кольору зони” вирішується на національному рівні комісією з питань техногенно-екологічної безпеки.
Відтак:
- для “зеленого” та “жовтого” рівня епідемічної небезпеки обмеження відсутні.
- для “помаранчевого” рівня епідемічної небезпеки обмеження такі: забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти група кількістю більше ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.
- для “червоного” рівня епідемічної небезпеки обмеження такі: забороняється відвідування всіх закладів освіти здобувачами освіти, в тому числі й дошкільних.
Ляшко нагадав, що у МОЗ розроблені рекомендації для організації протиепідемічних заходів у закладах освіти, затверджені постановою головного державного санітарного лікаря від 30 липня 2020 року № 42.
В рекомендаціях зазначається, що керівникам закладів освіти необхідно:
- наказом визначити відповідальну особу по закладу за щоденний контроль за виконанням Тимчасових рекомендацій;
- забезпечити розробку алгоритмів дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти;
- організувати централізований збір використаних засобів індивідуального захисту;
-
організувати проведення навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації тощо.