Прозорі щитки замість масок: як вчителі проводитимуть уроки в “помаранчевій зоні”

На серпневій конференції МОНу головний санітарний лікар розповів про обмеження у всіх зонах.

Про навчання в “червоній зоні”, прозорі щитки для вчителів у “помаранчевій зоні” та про бесіди з дітьми й батьками щодо симптом коронавірусної хвороби розповів Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко на серпневій конференції у МОН.

Зокрема він заявив, що у “червоній зоні” буде запроваджено онлайн навчання, адже відвідування освітніх закладів, у чому числі й дошкільних, буде заборонено.

Також, під час конференції, головний санітарний лікар закликав вчителів провести бесіди з дітьми та їх батьків щодо захворювань на коронавірусну хворобу.

Працівники шкіл, технікумів та інших освітніх закладів повинні знати про симптоми коронавірусної хвороби. Ми закликаємо проговорити з дітьми та їхніми батьками про такі симптоми. Наголосити, що найкраща профілактика будь-якої хвороби, це залишити дитину вдома і звернутися до сімейного лікаря, — наголосив міністр охорони здоров’я.

Щодо маскового режиму, він додав, що на сьогодні проведено багато дискусій з освітянами щодо проведення уроків у масках і в МОЗ змінять норму, де буде дозволено проводити уроки без захисних масок. Але в “помаранчевій зоні” все ж таки рекомендується проведення уроків у захисних щитках.

Щиток є прозорий і дозволяє передавати емоції. Такі щитки рекомендуються для того, щоб не порушувати освітній процес, — пояснив Ляшко.

Наостанок Міністр охорони здоров’я пояснив, що надання регіонам “кольору зони” вирішується на національному рівні комісією з питань техногенно-екологічної безпеки.

Відтак:

  • для “зеленого” та “жовтого” рівня епідемічної небезпеки обмеження відсутні.
  • для “помаранчевого” рівня епідемічної небезпеки обмеження такі: забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти група кількістю більше ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.
  • для “червоного” рівня епідемічної небезпеки обмеження такі: забороняється відвідування всіх закладів освіти здобувачами освіти, в тому числі й дошкільних.
В часи, коли не було епідемії коронавірусної хвороби в адміністративних територіях зазвичай вводились обмежувальні протиепідемічні заходи, коли закривались школи і дитячі садочки. Так само відбуватиметься і зараз у “червоних зонах”, — заявив Віктор Ляшко.

Ляшко нагадав, що у МОЗ розроблені рекомендації для організації протиепідемічних заходів у закладах освіти, затверджені постановою головного державного санітарного лікаря від 30 липня 2020 року № 42.

В рекомендаціях зазначається, що керівникам закладів освіти необхідно:

  • наказом визначити відповідальну особу по закладу за щоденний контроль за виконанням Тимчасових рекомендацій;
  • забезпечити розробку алгоритмів дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти;
  • організувати централізований збір використаних засобів індивідуального захисту;
  • організувати проведення навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації тощо.

Джерело

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *