Вчителі можуть провести урок медіаграмотності та виграти призи для учнів

nus.org.ua

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та ГО “Смарт освіта” розробили урок із медіаграмотності для учнів 7–11 класів.

Матеріали можна завантажити за цим посиланням або нижче.

Вчителі, які скористаються розробкою, отримають від ЮНІСЕФ сертифікат та шанс виграти призи для своїх учнів. Для участі в розіграші необхідно провести урок та до 20 травня заповнити анкету за посиланням.

Розробка створена на основі навчального серіалу BreaktheFake, у якому українські зірки розпізнають та спростовують міфи про COVID-19 та вакцинацію.

Урок можна проводити як цілісні заняття в онлайн- чи офлайн-форматі. Також учителі будь-яких предметів можуть використовувати для власних занять окремі вправи, щоби навчити учнів медіаграмотності.

Вправи спрямовані на розвиток уміння ідентифікувати фейки та протистояти їхнім негативним впливам. За даними молодіжного опитування U-Report, лише 14% підлітків і молоді завжди перевіряють інформацію. Водночас, молоді люди багато часу проводять в інтернеті та щодня споживають значні обсяги контенту.

Важлива частина заняття – це робота з навчальними відео. Шість серій дають відповіді на запитання:

  • звідки беруться фейки;
  • що таке конспірологічні теорії;
  • чому не завжди варто довіряти блогерам;
  • які слова-маркери мають насторожити в публікаціях;
  • які методи допоможуть перевірити справжність фотографії чи відео.

Головні герої відео – українські зірки: Джеррі Хейл, Алла Костромічова, Анна Трінчер, Аліна Паш, Костя Клепка та Даша Квіткова. Ведучим освітнього серіалу став Нікіта Добринін. Серіал допомагали створювати експерти ключових факт-чекінгових організацій України.

Авторка методичної розробки уроків – Марина Дашко, вчителька-методистка, авторка навчальних матеріалів із медіаграмотності.

.

За додатковою інформацією можна звертатися до Ольги Пришко[email protected], +380959346241

Проєкт створений за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID та ING Bank.