Безпека понад усе: 16 запитань, відповіді на які має знати кожна дитина

Знання правил безпеки може убезпечити від катастрофічних наслідків.

Поки триває карантин, у батьків є чудова можливість не лише пограти з дитиною в різноманітні ігри, але й повторити правила безпеки. Вони ніколи не втрачають актуальності, адже знання про те, як необхідно реагувати у тій чи іншій ситуації та якого алгоритму дій варто дотримуватися, може врятувати життя.

Як перевірити, чи знає ваша дитина елементарні правила безпеки? Поставте їй 16 простих запитань, які допоможуть зрозуміти, наскільки малеча підготовлена до життєвих викликів.

 1.  Що робити, якщо батьків немає вдома, а хтось намагається відкрити двері?

 2.  Чи візьмеш ти цукерку у незнайомої жінки/чоловіка?

 3.  Що робити, якщо з розетки пішов дим, а нікого з дорослих немає вдома?

 4.  Незнайомий дорослий просить тебе про допомогу. Допоможеш йому?

 5.  Що потрібно робити, якщо на тебе нападає зграя собак?

 6.  Чи підеш ти в гості до ровесника, з яким щойно познайомився(-лася)?

 7.  Що робити, якщо ти відчув(-ла) вдома запах газу?

 8.  Ти чекаєш ліфт, і до тебе підійшов незнайомець. Чи поїдеш ти з ними разом?

 9.  Що слід робити, якщо ти помітив(-ла), що за тобою стежать?

 10.  Кому можна відкривати двері, якщо ти один(-а) вдома?

 11.  Що ти будеш робити, якщо незнайомець схопив тебе і не відпускає?

 12.  Як ти вчиниш, якщо загубишся у натовпі людей?

 13.  Що ти будеш робити, якщо опинишся на вулиці під час грози?

 14.  Що ти будеш робити, якщо хтось в інтернеті погрожує тобі або твоїм близьким?

 15.  Тебе покликали грати на замерзлу річку. Ти підеш?

 16.  Чи можна брати aптечку з лікaми, коли батьків немає вдома?


 Правильні відповіді: 

 1.  Необхідно терміново зателефонувати батькам, а потім – у поліцію (102) або службу екстреної допомоги (112). За цей час батьки зможуть попередити сусідів телефоном, і дитині нададуть допомогу.

 2.  У незнайомих людей брати їжу, іграшки та інші речі в жодному разі не можна!

 3.  При виникненні пожежі або загрози займання/витоку газу необхідно швидко покинути квартиру і набрати номер пожежної служби (101), служби порятунку (112) або служби газу (104). Самостійно гасити пожежу категорично забороняється!

 4.  Коли дитина потребує допомоги, то насамперед потрібно звернутися до дорослих. Тому якщо якийсь незнайомець просить про допомогу, варто йому відповісти категоричною відмовою. Відповідати потрібно швидко, і відразу ж піти.

 5.  У ситуаціях з тваринами головне – зберігати спокій і не провокувати їх на агресію. Можна відволікти собак за допомогою якогось предмета на кшталт шапки, парасольки тощо. Потрібно поступово віддалятися, не дивлячись собакам в очі та не повертаючись до них спиною.

 6.  Ходити в гості до малознайомих людей, навіть однолітків, в жодному разі не можна.

 7.  Телефонуйте у службу порятунку (112) або службу газу (104). Навчіть дитину не соромитися і не панікувати – краще помилковий виклик, ніж вибух.

 8.  На пропозицію зайти в ліфт із незнайомцями потрібно відповідати категоричною відмовою. Навчіть дитину в такій ситуації казати, що вона чекає батьків, які ось-ось підійдуть.

 9.  Потрібно зайти в людне місце (супермаркет, перукарню, кафе і т. д.) і вже звідти зателефонувати батькам і повідомити про стеження.

 10.  Чужим людям відкривати двері категорично забороняється! Це стосується будь-яких незнайомців, незалежно від статі та віку.

 11.  Треба якомога швидше привернути увагу людей. Можна кричати та битися. Також можна бити по машинах, які стоять поруч – можливо, спрацює сигналізація.

 12.  В такому разі варто зберігати спокій. У натовпі необхідно поступово зміщуватися до краю, але не намагатися йти проти людського потоку.

 13.  Слід знайти безпечне укриття. Це може бути найближчий магазин або під’їзд. Треба триматися якомога далі від водойм, металоконструкцій і високих дерев.

 14.  Про погрози будь-якого характеру слід негайно повідомити батькам, поліції або службі довіри.

 15.  Кататися на замерзлому водоймищі без батьків категорично заборонено.

 16.  Щоб дитина усвідомлювала наслідки, необхідно пояснити небезпеку неправильного вживання лікарських засобів. Брати аптечку і користуватися незнайомими ліками під час відсутності батьків не можна.

Джерело

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *